DiaDEŇ

30. sep 2017
Hotel Bratislava

Zažite aj vy deň plný

✓ odborných prednášok

✓ prezentácie nových diaproduktov

✓ poradenstva v oblasti výživy

✓ merania hladiny cukru v krvi a krvného tlaku

✓ praktických ukážok starostlivosti o nohy

     Vstup na podujatie ZDARMA

 

Dia Deň 2017

Poslednú septembrovú sobotu, teda presne 30. septembra 2017, sa v City Hotel Bratislava koná obľúbené podujatie všetkých diabetikov – Dia Deň. Čaká vás bohatý program, zložený z prednášok a praktických rád. Vystavovatelia vám ponúknu zaujímavé novinky v oblasti diagnostiky a výživy.

Prvé vystúpenie bude venované tabu téme: Čím si osladí nápoj alebo jedlo diabetik? Prednesie ho pani Mária Štefáková z NEDÚ Ľubochňa, ktorú poznajú diabetici z celého Slovenska a je aj kmeňovou autorkou časopisu Diabetik. Podologička a odborníčka na medicinálnu pedikúru Zuzana Myšíková Černá príde aj so svojimi kolegyňami a bude vám celý deň v mobilnej podologickej ambulancii poskytovať ošetrenie a poradenstvo pri starostlivosti o vaše nohy. V rámci bloku prednášok prinesie niekoľko rád, dôležitých pre ošetrovanie nôh diabetických pacientov.

Svoju účasť potvrdila aj MUDr. Barbora Zoboková z Diabetologickej ambulancie v Malackách, ktorá vám povie niečo o vzťahu medzi pacientom a diabetológom a o efektívnej komunikácii v diabetologickej ambulancii.

Z ďalekého Spiša príde vzácna návšteva, pán Peter Herceg zo združenia Spišiačik so sprievodom. Prinesie vám niekoľko zaujímavých informácií a ukážky publikácií, ktoré združenie vydáva pre všetkých diabetikov. Tou najznámejšou je zdarma šírený Dia šlabikár, ktorý prednedávnom vyšiel už v druhom vynovenom vydaní. Dokonca prinesie aj ukážky audiokníh a kníh písaných pre nevidiacich a slabozrakých.

Z Nitry príde KlauDIA Šugrová aj s členkami svojej Diahliadky a ukáže vám, že aj deti môžu byť veľmi úspešné pri edukácii diabetických pacientov. Prednesie nám tiež zaujímavé informácie o výžive a varení pre diabetikov. Treba podotknúť, že jej činnosť pre diabetikov je neoceniteľná a bez nej by ani Dia Deň nemal taký zaujímavý a bohatý program.

Samozrejmosťou je aj meranie glykémií, ktorá pre vás zabezpečuje pani Anika Lazarová s kolegami z Asociácie diabetikov Slovenska. Pripravujeme aj vystúpenie niekoľkých ďalších zaujímavých hostí. Svoje prezentácie plánujú aj MUDr. Ľubomír Barák z Detského diabetologického centra SR a Andrea Bukovská z Martina, veľmi známa edukátorka a autorka knižných publikácií. Magistri farmácie a zároveň manželia Mgr. Miroslava Gylaníková a Mgr. Peter Gylaník z Dubnice nad Váhom vám povedia niečo o výhodách lekární Dr. Max nielen pre diabetikov. Pán Mgr. Ivan Lenorák, zástupca Dia Petržalka, porozpráva o sociálnych dôsledkoch života s diabetom a prinesie aj niekoľko zaujímavých zbierkových predmetov pomôcok zo svojho viac ako 50-ročného života s diabetom. Napokon účasť prisľúbila aj organizátorka edukačných podujatí pre deti a letných táborov Mgr. Janka Pavlusíková z Kysuckého Nového Mesta, ktorá do Bratislavy príde aj so svojimi dia deťmi.

Podrobnosti o programe budeme postupne aktualizovať.

Mnohí naši hostia merajú kvôli Dia Dňu dlhú cestu z celého Slovenska. Nájdite si aj vy čas a príďte v sobotu 30. septembra 2017 do Hotela Bratislava. Povedzte o podujatí aj svojim známym, ktorý tiež žijú s diabetom a chcú sa dozvedieť niečo nové. Program prednášok začína už o 10.00 h. Tešíme sa na stretnutie s vami!

Dia Deň 2017

9.00 - 10:00 – začiatok a prezentácia

 

 I. Blok  Odborné prednášky

10:00 - 10:20 Mária Štefáková: Čím si osladí nápoj alebo jedlo diabetik?

10:20 - 10:40 Zuzana Myšíková Černá: Starostlivosť o nohy diabetika

10:40 - 11:00 Mgr. Miroslava Gylaníková - Mgr. Peter Gylaník: Lekárne Dr.Max - jedinečná starostlivosť o pacienta

11:00 - 11:20 MUDr. Barbora Zoboková: Komunikácia v ambulancii diabetológa. Vzťah lekár a pacient.

11:20 - 11:40 PhDr. Andrea Bukovská: Edukácia diabetického pacienta

 

11:40 - 12:15 obed

 

II. Blok  Pacientske fórum

12:15 - 12:30 MUDr. Ľubomír Barák: Diabetik a šport

12:30 - 12:45 Ing. Peter Herceg: 15 rokov Spišiačika

12:45 - 13:00 Mgr. Klaudia Šugrová: Racionálna výživa diabetika

13:00 - 13:15 Janka Pavlusíková: Diačikovia

13:15 - 13:30 Mgr. Ivan Lenorák: Sociálne dopady na život diabetického pacienta

13:30 - 13.:5 Anika Lazarová: Budúcnosť organizácií diabetických pacientov na Slovensku

13:45 - 14:00 Diskusia a záver

 

* zmena programu vyhradena

Partneri

Hlavný partner:

 

 

Partner:

 

Podporovatelia:

 

 

Mediálni partneri:

 

 

 

 

Podobné podujatia

24. okt 2017 to 25. okt 2017
Radisson Blu Carlton
06. nov 2017 to 08. nov 2017
HOTEL GRAND JASNÁ
09. nov 2017 to 10. nov 2017
WELLNESS HOTEL CHOPOK
21. nov 2017
Holiday Inn Trnava