Namiesto bankrotu rozvoj

24. okt 2017
MERCURE BRATISLAVA CENTRUM HOTEL

Na prvý pohľad robia všetko správne. Firmy počúvajú zákazníkov, investujú do marketingu, realizujú výskum či vývoj. Aj tak však majú problém prežiť. Môže za tým stáť viacero dôvodov. Na začiatku napríklad neodhadli svoje sily a nabrali si úvery, ktoré ich ťažia. Alebo stratili kľúčového zákazníka. No v neposlednom rade sa do existenčných ťažkostí mohli dostať aj kvôli svojim obchodným partnerom. A kvôli tomu, že im neboli hradené faktúry. Koniec-koncov, kauza stavebného gigantu Váhostav hovorí sama za seba. V biznise totiž platí jedno pravidlo: ak poznáte svojho biznis partnera a máte o ňom dostatok informácií, situáciu vám to výrazne uľahčuje.

9.30h– 10.00h registrácia účastníkov

I.BLOK 10.00h – 11.30h

Poznaj svojho biznis partnera

Prečo by sa firma mala snažiť získať čo najviac poznatkov o svojom možnom budúcom biznis partnerovi a prečo len referencie nestačia? Kde môže firma informácie o inej spoločnosti získať a ako s nimi má následne pracovať? Čomu sa podnik vďaka dostatku poznatkov vie vyvarovať?

Markus Kuger, Senior Economist - Europe @Dun & Bradstreet
Patrik Ferko, riaditeľ na oddelení auditu, Deloitte

Obed 11.30h – 12.30h

II.BLOK 12.30h – 14.00h

Platenie faktúr

Hoci obchodný partner bol na začiatku dôveryhodný, neskôr sa dostal do problémov a prestal platiť faktúry. Čo neplatenie faktúr pre podnik znamená a ako dlho to dokáže zvládať sám? Ako sa má firma zachovať v prípade neplatenia faktúr a čo môže urobiť, aby ich zaplatené mala? Existuje univerzálny postup, ako sa dá pracovať s pohľadávkami?

Tomáš Jurík, MMCD Director pre krajiny strednej a východnej Európy, EULER HERMES SA, pobočka poisťovne z iného členského štátu

Prestávka: od 14.00 – 14.30h

III. BLOK 14:30 – 16.00h

Potenciál biznisu

Každá firma sa chce rozvíjať. Neraz však potrebuje úvery, aby svoju expanziu dokázala financovať. Aké informácie sú potrebné pre úspešný rozvoj podnikania? Podľa akých kritérií sa pri napredovaní biznisu treba rozhodovať? Ako sa realizuje analýza potenciálu biznisu a v čom môže firme pomôcť.

Lukáš Okál, manažér rozvoja cloudových služieb v segmente malých a stredných podnikov

* zmena programu vyhradená

Markus Kuger, Senior Economist - Europe @Dun & Bradstreet
Markus vyštudoval ekonomiku so špecializáciou na trhy práce, menovú politiku a európsku ekonomiku. Po práci v Európskom parlamente v Bruseli sa v roku 2010 zamestnal v spoločnosti Dun & Bradstreet’s Country Insight Services ako analytik rizík krajín, konkrétne Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie. Taktiež prispieval do novín a magazínov a pravidelne prednášal pred medzinárodným publikom.

Tomáš Jurík, MMCD Director pre krajiny strednej a východnej Európy, EULER HERMES SA, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Tomáš Jurík je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave, začínal v Tatra banke. Tri roky riadil pobočku francúzskej spoločnosti Coface na Slovensku, so zameraním na celkový manažment pohľadávok. Bol zakladajúcim členom Asociácie slovenských inkasných spoločností a jej prvým generálnym sekretárom. Takmer dva roky pracoval ako obchodný riaditeľ personálnej agentúry Adecco. Od roku 2014 pôsobí v EULER HERMES – dva roky ako Country Manager na Slovensku a od roku 2016 ako Marketmanagement Marketing Commercial Distribution (MMCD) Director pre krajiny strednej a východnej Európy.

 

Údaje označené hviezdičkou sú povinné.
Účastnický poplatok
Vybraný účastnický poplatok: účastnícky poplatok -- 79 € bez DPH (94.8 € s DPH) na osobu

Konečná cena Vám bude potvrdená e-mailom.
Zl'avy
Výsledná cena je 79 € bez DPH (94.8 € s DPH) na osobu.
Všeobecné obchodné podmienky
Zaslaním vašej prihlášky vyjadrujete súhlas s uvedenými Všeobecnými obchodnými podmienkami.
Kontaktná adresa

MAFRA Slovakia, a.s.
Nobelova 34
836 05 Bratislava 3

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri
Okresného súdu Bratislava I, odd.: Sa,
vložka č.: 476/B.

IČO: 31333524
DIČ: 2020298984
IČO DPH: SK2020298984

Bankové spojenie:
č. účtu: 2626844466/1100
banka: Tatra banka, a.s.
BIC: TATRSKBX
IBAN: SK13 1100 0000 0026 2684 4466

Zrušiť

Partneri

Generálny partner

 

Partner

Podobné podujatia