DiaDEŇ

30. sep 2017
Hotel Bratislava

Zažite aj vy deň plný

✓ odborných prednášok

✓ prezentácie nových diaproduktov

✓ poradenstva v oblasti výživy

✓ merania hladiny cukru v krvi a krvného tlaku

✓ praktických ukážok starostlivosti o nohy

     Vstup na podujatie ZDARMA

 

Dia Deň 2017

Poslednú septembrovú sobotu, teda presne 30. septembra 2017, sa v City Hotel Bratislava koná obľúbené podujatie všetkých diabetikov – Dia Deň. Čaká vás bohatý program, zložený z prednášok a praktických rád. Vystavovatelia vám ponúknu zaujímavé novinky v oblasti diagnostiky a výživy.

Prvé vystúpenie bude venované tabu téme: Čím si osladí nápoj alebo jedlo diabetik? Prednesie ho pani Mária Štefáková z NEDÚ Ľubochňa, ktorú poznajú diabetici z celého Slovenska a je aj kmeňovou autorkou časopisu Diabetik. Podologička a odborníčka na medicinálnu pedikúru Zuzana Myšíková Černá príde aj so svojimi kolegyňami a bude vám celý deň v mobilnej podologickej ambulancii poskytovať ošetrenie a poradenstvo pri starostlivosti o vaše nohy. V rámci bloku prednášok prinesie niekoľko rád, dôležitých pre ošetrovanie nôh diabetických pacientov.

Svoju účasť potvrdila aj MUDr. Barbora Zoboková z Diabetologickej ambulancie v Malackách, ktorá vám povie niečo o vzťahu medzi pacientom a diabetológom a o efektívnej komunikácii v diabetologickej ambulancii.

Z ďalekého Spiša príde vzácna návšteva, pán Peter Herceg zo združenia Spišiačik so sprievodom. Prinesie vám niekoľko zaujímavých informácií a ukážky publikácií, ktoré združenie vydáva pre všetkých diabetikov. Tou najznámejšou je zdarma šírený Dia šlabikár, ktorý prednedávnom vyšiel už v druhom vynovenom vydaní. Dokonca prinesie aj ukážky audiokníh a kníh písaných pre nevidiacich a slabozrakých.

Z Nitry príde KlauDIA Šugrová aj s členkami svojej Diahliadky a ukáže vám, že aj deti môžu byť veľmi úspešné pri edukácii diabetických pacientov. Prednesie nám tiež zaujímavé informácie o výžive a varení pre diabetikov. Treba podotknúť, že jej činnosť pre diabetikov je neoceniteľná a bez nej by ani Dia Deň nemal taký zaujímavý a bohatý program.

Samozrejmosťou je aj meranie glykémií, ktorá pre vás zabezpečuje pani Anika Lazarová s kolegami z Asociácie diabetikov Slovenska. Pripravujeme aj vystúpenie niekoľkých ďalších zaujímavých hostí. Svoje prezentácie plánujú aj MUDr. Ľubomír Barák z Detského diabetologického centra SR a Andrea Bukovská z Martina, veľmi známa edukátorka a autorka knižných publikácií. Magistri farmácie a zároveň manželia Mgr. Miroslava Gylaníková a Mgr. Peter Gylaník z Dubnice nad Váhom vám povedia niečo o výhodách lekární Dr. Max nielen pre diabetikov. Pán Mgr. Ivan Lenorák, zástupca Dia Petržalka, porozpráva o sociálnych dôsledkoch života s diabetom a prinesie aj niekoľko zaujímavých zbierkových predmetov pomôcok zo svojho viac ako 50-ročného života s diabetom. Napokon účasť prisľúbila aj organizátorka edukačných podujatí pre deti a letných táborov Mgr. Janka Pavlusíková z Kysuckého Nového Mesta, ktorá do Bratislavy príde aj so svojimi dia deťmi.

Podrobnosti o programe budeme postupne aktualizovať.

Mnohí naši hostia merajú kvôli Dia Dňu dlhú cestu z celého Slovenska. Nájdite si aj vy čas a príďte v sobotu 30. septembra 2017 do Hotela Bratislava. Povedzte o podujatí aj svojim známym, ktorý tiež žijú s diabetom a chcú sa dozvedieť niečo nové. Program prednášok začína už o 10.00 h. Tešíme sa na stretnutie s vami!

Dia Deň 2017

9.00 - 10:00 – začiatok a prezentácia

 

 I. Blok  Odborné prednášky

10:00 - 10:20 Mária Štefáková: Čím si osladí nápoj alebo jedlo diabetik?

10:20 - 10:40 Zuzana Myšíková Černá: Starostlivosť o nohy diabetika

10:40 - 11:00 Mgr. Miroslava Gylaníková - Mgr. Peter Gylaník: Lekárne Dr.Max - jedinečná starostlivosť o pacienta

11:00 - 11:20 MUDr. Barbora Zoboková: Komunikácia v ambulancii diabetológa. Vzťah lekár a pacient.

11:20 - 11:40 PhDr. Andrea Bukovská: Edukácia diabetického pacienta

 

11:40 - 12:15 obed

 

II. Blok  Pacientske fórum

12:15 - 12:30 MUDr. Ľubomír Barák: Diabetik a šport

12:30 - 12:45 Ing. Peter Herceg: 15 rokov Spišiačika

12:45 - 13:00 Mgr. Klaudia Šugrová: Racionálna výživa diabetika

13:00 - 13:15 Janka Pavlusíková: Diačikovia

13:15 - 13:30 Mgr. Ivan Lenorák: Sociálne dopady na život diabetického pacienta

13:30 - 13.:5 Anika Lazarová: Budúcnosť organizácií diabetických pacientov na Slovensku

13:45 - 14:00 Diskusia a záver

 

* zmena programu vyhradena

Partneri

Hlavný partner:

 

 

Partner:

 

Podporovatelia:

 

 

Mediálni partneri:

 

 

 

 

Podobné podujatia