Reštart Slovenskej ekonomiky

26. máj 2020

Koronakríza sa nevyhla ani Slovensku. Zastavenie výrobných procesov, hromadné prepúšťanie, zatvorenie prevádzok a celkové spomalenie ekonomiky poznačilo prosperitu podnikateľov, veľkých korporácií, ale aj bežného človeka. Vynárajú sa otázky, kedy sa koronakríza skončí? Aké následky bude mať na ekonomiku štátu? Ako bude naša ekonomika vyzerať s odstupom času? Aké formy pomoci poskytne štát či Európska únia? Budeme sa vedieť pripraviť na krízy podobných rozmerov, ktoré môžu prísť? Na tieto otázky a mnohé iné sa pokúsia odpovedať hostia konferencie Reštart slovenskej ekonomiky – online summit.

 

Konferencia bude interaktívna. Do diskusie je možné sa zapojiť prostredníctvom aplikácie Sli.do a položiť otázku spíkrom priamo do štúdia počas živého prenosu.  

 

Zákupenie vstupeniek prostredníctvom Ticketportal

https://www.ticketportal.sk/event/Restart-slovenskej-ekonomiky

10:00 Oficiálne otvorenie

10:10 Panelová diskusia

  • Bude  možné stlmiť dosah krízy na ekonomiku Slovenska? Aké sú ďalšie plány novej vlády?  Lex korona: ekonomická pomoc podnikateľom, aká je skutočnosť?
  • Ako sa bude vyvíjať ekonomická budúcnosť Slovenska po koronakríze v horizonte 6 mesiacov, roka alebo 5 rokov?  Je výhodné aplikovať model kurzarbeit pre slovenskú ekonomiku a hospodárstvo?
  • Pomoc zo strany Európskej únie. Balík opatrení v oblasti bankovníctva a plán obnovy priemyslu. Opatrenia pred možnou krízou v budúcnosti. Je možné sa pripraviť na krízu podobného rozmeru?

 

11:15 Otázky a odpovede naživo

cez platformu Sli.do

 

Ján Oravec - Štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR 

Peter Žiga - bývalý minister hospodárstva SR a poslanec NRSR

Ľudovít Ódor – Viceguvernér Národnej banky Slovenska

Rastislav Machunka - Viceprezident AZZZ SR

 

Podobné podujatia