Slovenský národný záujem 2020

19. nov 2020
ONLINE

19. novembra 2020 o 10:00 budete mať možnosť sledovať ďalší diel online konferencie Slovenský národný záujem 2020 na tému Ako podporovat inovácie? Tento rok prešlo viacero segmentov výrazným prerodom, aby sa prispôsobili aktuálnej neľahkej situácii. Poďte preto spoločne s nami zhodnotiť aký vplyv má koronakríza na ďalší vývoj kľúčových odvetní slovenskej ekonomiky.

Témy diskusie:

Kríza ako šanca pre nový priemysel

Koronakríza mnohým sektorom uškodila. Avšak pre mnohé znamená aj príležitosť – inovovať, prichádzať s novými nápadmi. Ako zmení práve nové a smart odvetvia hospodárstva?

Čo nám kríza ukázala – aké odvetvia potrebujeme podporovať? A kde je ešte priestor na trhu uplatniť sa v novom prostredí?

Ktoré firmy a s akým zameraním vyjdú zo súčasnej situácie posilnené? Do akej miery to ukazuje, akým smerom by sa mala orientovať slovenská ekonomika, ak chce zostať konkurencieschopná v medzinárodnom meradle?

Inovácie verzus štát

Ako chce štát podporovať práve inovatívne priemyslu? Budú preň nové a cielené podpory? A ktoré sa dajú využiť aj z tých doterajších?

Aké nové profesie si to vyžiada? Prípadne ako zmeniť systém vzdelávania tak, aby sme boli schopní produkovať ľudí, ktorých takéto firmy vedia zamestnať? Ako všeobecne podporovať už mladých ľudí, ktorí majú dobré nápady? Ako im v tom vedia pomôcť školy, ako samotný štát?

Ako vie štát firmám pomôcť presadiť sa na medzinárodných trhoch? Dokáže im cielene otvoriť dvere k investorom, do firiem, kam by sa inak nedostali?

Do diskusie sa budete môcť zapojiť prostredníctvom aplikácie Sli.do #SNZ2020

Konferencia je exkluzívny obsah Hospodárskych novín, je určená pre členov HN Clubu, predplatiteľov HN Konta a pre pozvaných.

 

10:00-11:00 panelová diskusia

11:00-11:30 priestor na otázky 

Peter Balík, generálny riaditeľ, sekcia inovácií, strategických investícií a analýz (HUB)

Ľudovít Paulis, štátny tajomník, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Peter Kolesár, partner Civitta Slovakia (Neulogy)

Michal Kardoš, výkonný riaditeľ, The Slovak Alliance for Innovation Economy 

Podobné podujatia